EL-kwalificaties 2010/2011 » Programma
1e Ronde |
01.07.2010 |
16:00 |
Tobyl Kostanay |
- |
Zrinjski Mostar |
1:2 (1:0)
|
|
|
16:00 |
Ulisses FC |
- |
Bnei Yehuda Tel Aviv |
0:0 (0:0)
|
|
|
16:00 |
Dinamo Tbilisi |
- |
FC Flora |
2:1 (1:1)
|
|
|
16:30 |
KF Laçi |
- |
Dnepr Mogilev |
1:1 (1:0)
|
|
|
17:00 |
FK Rabotnički |
- |
FC Lusitanos |
5:0 (2:0)
|
|
|
17:00 |
JK Narva Trans |
- |
MyPa-47 |
0:2 (0:0)
|
|
|
17:00 |
Shakter Karaganda |
- |
Ruch Chorzów |
1:2 (1:1)
|
|
|
17:30 |
KF Tiranë |
- |
Zalaegerszegi TE |
0:0 (0:0)
|
|
|
17:30 |
Torpedo Zhodino |
- |
Fylkir Reykjavík |
3:0 (0:0)
|
|
|
17:30 |
FK Zeta |
- |
Dacia Chişinău |
1:1 (0:1)
|
|
|
18:00 |
FC Olimpia Bălți |
- |
Khazar Lankaran |
0:0 (0:0)
|
|
|
18:00 |
FC Zestafoni |
- |
SC Faetano |
5:0 (3:0)
|
|
|
18:00 |
TPS Turku |
- |
Port Talbot Town |
3:1 (3:0)
|
|
|
18:00 |
FC Nitra |
- |
Győri ETO FC |
2:2 (1:1)
|
|
|
18:00 |
Qarabağ FK |
- |
Metalurg Skopje |
4:1 (2:0)
|
|
|
18:30 |
HNK Šibenik |
- |
Sliema Wanderers |
0:0 (0:0)
|
|
|
19:00 |
UE Santa Coloma |
- |
FK Mogren Budva |
0:3 (0:1)
|
|
|
19:00 |
Anorthosis Famagusta |
- |
FC Banants |
3:0 (2:0)
|
|
|
19:00 |
Randers FC |
- |
F91 Dudelange |
6:1 (3:0)
|
|
|
19:30 |
Portadown FC |
- |
Skonto FC |
1:1 (1:0)
|
|
|
19:30 |
CS Grevenmacher |
- |
Dundalk FC |
3:3 (0:1)
|
|
|
20:00 |
NSÍ Runavík |
- |
Gefle IF |
0:2 (0:1)
|
|
|
20:05 |
Llanelli AFC |
- |
FK Tauras Tauragė |
2:2 (1:2)
|
|
|
20:45 |
Olimpija Ljubljana |
- |
Široki Brijeg |
0:2 (0:1)
|
|
|
21:00 |
Kalmar FF |
- |
EB/Streymur |
1:0 (0:0)
|
|
|
21:15 |
KR Reykjavík |
- |
Glentoran FC |
3:0 (2:0)
|
|
08.07.2010 |
17:00 |
FC Banants |
- |
Anorthosis Famagusta |
0:1 (0:1)
|
|
|
17:00 |
FK Tauras Tauragė |
- |
Llanelli AFC |
3:2 (2:2, 2:2) n.v.
|
|
|
17:00 |
Metalurg Skopje |
- |
Qarabağ FK |
1:1 (0:0)
|
|
|
17:30 |
FK Mogren Budva |
- |
UE Santa Coloma |
2:0 (2:0)
|
|
|
17:30 |
Sliema Wanderers |
- |
HNK Šibenik |
0:3 (0:0)
|
|
|
17:45 |
FC Flora |
- |
Dinamo Tbilisi |
0:0 (0:0)
|
|
|
18:00 |
Khazar Lankaran |
- |
FC Olimpia Bălți |
1:1 (0:1)
|
|
|
18:00 |
Bnei Yehuda Tel Aviv |
- |
Ulisses FC |
1:0 (1:0)
|
|
|
18:00 |
Skonto FC |
- |
Portadown FC |
0:1 (0:1)
|
|
|
18:00 |
MyPa-47 |
- |
JK Narva Trans |
5:0 (0:0)
|
|
|
18:00 |
Dnepr Mogilev |
- |
KF Laçi |
7:1 (3:0)
|
|
|
18:30 |
F91 Dudelange |
- |
Randers FC |
2:1 (1:1)
|
|
|
18:30 |
Dacia Chişinău |
- |
FK Zeta |
0:0 (0:0)
|
|
|
18:30 |
Győri ETO FC |
- |
FC Nitra |
3:1 (1:1)
|
|
|
19:00 |
Zalaegerszegi TE |
- |
KF Tiranë |
0:1 (0:0, 0:0) n.v.
|
|
|
19:00 |
Gefle IF |
- |
NSÍ Runavík |
2:1 (1:0)
|
|
|
19:15 |
FC Lusitanos |
- |
FK Rabotnički |
0:6 (0:3)
|
|
|
19:15 |
Port Talbot Town |
- |
TPS Turku |
0:4 (0:2)
|
|
|
19:30 |
Zrinjski Mostar |
- |
Tobyl Kostanay |
2:1 (1:0)
|
|
|
20:00 |
Dundalk FC |
- |
CS Grevenmacher |
2:1 (2:0)
|
|
|
20:00 |
EB/Streymur |
- |
Kalmar FF |
0:3 (0:1)
|
|
|
20:30 |
Široki Brijeg |
- |
Olimpija Ljubljana |
3:0 (0:0)
|
|
|
20:30 |
SC Faetano |
- |
FC Zestafoni |
0:0 (0:0)
|
|
|
20:30 |
Glentoran FC |
- |
KR Reykjavík |
2:2 (1:1)
|
|
|
20:30 |
Ruch Chorzów |
- |
Shakter Karaganda |
1:0 (0:0)
|
|
|
21:00 |
Fylkir Reykjavík |
- |
Torpedo Zhodino |
1:3 (1:1)
|
|
2e Ronde |
15.07.2010 |
16:00 |
WIT Georgia |
- |
Baník Ostrava |
0:6 (0:1)
|
|
|
16:00 |
FK Atyrau |
- |
Győri ETO FC |
0:3 (0:1)
|
|
|
17:00 |
FK Tauras Tauragė |
- |
APOEL Nicosia |
0:3 (0:0)
|
|
|
17:00 |
FK Rabotnički |
- |
Mika FC |
1:0 (0:0)
|
|
|
17:00 |
Valletta FC |
- |
Ruch Chorzów |
1:1 (0:1)
|
|
|
17:30 |
OFK Beograd |
- |
Torpedo Zhodino |
2:2 (1:1)
|
|
|
18:00 |
FK Ventspils |
- |
FK Teteks |
0:0 (0:0)
|
|
|
18:00 |
FC Honka |
- |
Bangor City |
1:1 (1:0)
|
|
|
18:00 |
FK Baku |
- |
FK Budućnost Podgorica |
0:3 (0:1)
|
|
|
18:00 |
Austria Wien |
- |
Široki Brijeg |
2:2 (0:1)
|
|
|
18:00 |
ND Gorica |
- |
Randers FC |
0:3 (0:0)
|
|
|
18:00 |
FC Olimpia Bălți |
- |
Dinamo Boekarest |
0:2 (0:1)
|
|
|
18:00 |
MyPa-47 |
- |
UE Sant Julià |
3:0 (1:0)
|
|
|
18:00 |
IF Elfsborg |
- |
FC Iskra-Stal |
2:1 (0:0)
|
|
|
18:00 |
FC Zestafoni |
- |
FK Dukla Banská Bystrica |
3:0 (1:0)
|
|
|
18:00 |
Dinamo Minsk |
- |
JK Sillamäe Kalev |
5:1 (2:0)
|
|
|
19:00 |
Stabæk IF |
- |
Dnepr Mogilev |
2:2 (1:2)
|
|
|
19:00 |
Anorthosis Famagusta |
- |
HNK Šibenik |
0:2 (0:1)
|
|
|
19:00 |
Gefle IF |
- |
Dinamo Tbilisi |
1:2 (0:1)
|
|
|
19:00 |
Molde FK |
- |
FK Jelgava |
1:0 (0:0)
|
|
|
19:30 |
Kalmar FF |
- |
Dacia Chişinău |
0:0 (0:0)
|
|
|
19:30 |
FC Differdange 03 |
- |
Spartak Zlatibor Voda |
3:3 (2:2)
|
|
|
19:30 |
FC Lausanne-Sport |
- |
Borac Banja Luka |
1:0 (1:0)
|
|
|
19:45 |
Cercle Brugge |
- |
TPS Turku |
0:1 (0:1)
|
|
|
19:45 |
Levski Sofia |
- |
Dundalk FC |
6:0 (3:0)
|
|
|
20:00 |
Brøndby IF |
- |
FC Vaduz |
3:0 (0:0)
|
|
|
20:00 |
Maccabi Tel Aviv |
- |
FK Mogren Budva |
2:0 (0:0)
|
|
|
20:00 |
FC Utrecht |
- |
KF Tiranë |
4:0 (3:0)
|
|
|
20:00 |
Beşiktaş |
- |
Víkingur |
3:0 (1:0)
|
|
|
20:00 |
Zrinjski Mostar |
- |
SP Tre Penne |
4:1 (4:1)
|
|
|
20:00 |
FK Šiauliai |
- |
Wisła Kraków |
0:2 (0:0)
|
|
|
20:15 |
FK Sūduva |
- |
Rapid Wien |
0:2 (0:1)
|
|
|
20:30 |
Videoton FC |
- |
NK Maribor |
1:1 (0:1)
|
|
|
20:30 |
KS Besa |
- |
Olympiakos |
0:5 (0:2)
|
|
|
20:45 |
Portadown FC |
- |
Qarabağ FK |
1:2 (1:0)
|
|
|
20:45 |
Motherwell FC |
- |
Breiðablik |
1:0 (0:0)
|
|
|
20:45 |
CS Marítimo |
- |
Sporting Fingal |
3:2 (0:1)
|
|
|
20:45 |
Cliftonville FC |
- |
HNK Cibalia |
1:0 (0:0)
|
|
|
21:00 |
Shamrock Rovers |
- |
Bnei Yehuda Tel Aviv |
1:1 (0:1)
|
|
|
21:15 |
KR Reykjavík |
- |
Karpaty Lviv |
0:3 (0:0)
|
|
22.07.2010 |
15:00 |
Mika FC |
- |
FK Rabotnički |
0:0 (0:0)
|
|
|
16:30 |
FK Teteks |
- |
FK Ventspils |
3:1 (2:0)
|
|
|
17:00 |
Torpedo Zhodino |
- |
OFK Beograd |
0:1 (0:0)
|
|
|
17:00 |
FK Dukla Banská Bystrica |
- |
FC Zestafoni |
1:0 (1:0)
|
|
|
17:30 |
FK Mogren Budva |
- |
Maccabi Tel Aviv |
2:1 (0:1)
|
|
|
17:30 |
Spartak Zlatibor Voda |
- |
FC Differdange 03 |
2:0 (1:0)
|
|
|
18:00 |
TPS Turku |
- |
Cercle Brugge |
1:2 (1:0)
|
|
|
18:00 |
Qarabağ FK |
- |
Portadown FC |
1:1 (0:0)
|
|
|
18:00 |
Dnepr Mogilev |
- |
Stabæk IF |
1:1 (0:1)
|
|
|
18:00 |
Široki Brijeg |
- |
Austria Wien |
0:1 (0:0)
|
|
|
18:00 |
Baník Ostrava |
- |
WIT Georgia |
0:0 (0:0)
|
|
|
18:00 |
FK Jelgava |
- |
Molde FK |
2:1 (2:1)
|
|
|
18:00 |
JK Sillamäe Kalev |
- |
Dinamo Minsk |
0:5 (0:3)
|
|
|
18:15 |
Karpaty Lviv |
- |
KR Reykjavík |
3:2 (2:0)
|
|
|
18:30 |
Dacia Chişinău |
- |
Kalmar FF |
0:2 (0:1)
|
|
|
18:45 |
Dinamo Tbilisi |
- |
Gefle IF |
2:1 (0:0)
|
|
|
19:00 |
Randers FC |
- |
ND Gorica |
1:1 (1:0)
|
|
|
19:00 |
APOEL Nicosia |
- |
FK Tauras Tauragė |
3:1 (1:0)
|
|
|
19:00 |
FC Iskra-Stal |
- |
IF Elfsborg |
0:1 (0:0)
|
|
|
19:30 |
KF Tiranë |
- |
FC Utrecht |
1:1 (1:1)
|
|
|
19:30 |
Bnei Yehuda Tel Aviv |
- |
Shamrock Rovers |
0:1 (0:0)
|
|
|
19:45 |
Dinamo Boekarest |
- |
FC Olimpia Bălți |
5:1 (3:0)
|
|
|
20:00 |
FC Vaduz |
- |
Brøndby IF |
0:0 (0:0)
|
|
|
20:00 |
Dundalk FC |
- |
Levski Sofia |
0:2 (0:2)
|
|
|
20:00 |
Víkingur |
- |
Beşiktaş |
0:4 (0:4)
|
|
|
20:00 |
HNK Šibenik |
- |
Anorthosis Famagusta |
0:3 (0:2, 0:2) n.v.
|
|
|
20:00 |
Wisła Kraków |
- |
FK Šiauliai |
5:0 (1:0)
|
|
|
20:00 |
Ruch Chorzów |
- |
Valletta FC |
0:0 (0:0)
|
|
|
20:30 |
Bangor City |
- |
FC Honka |
2:1 (0:1)
|
|
|
20:30 |
SP Tre Penne |
- |
Zrinjski Mostar |
2:9 (1:4)
|
|
|
20:30 |
Rapid Wien |
- |
FK Sūduva |
4:2 (1:0)
|
|
|
20:30 |
NK Maribor |
- |
Videoton FC |
2:0 (1:0)
|
|
|
20:30 |
Győri ETO FC |
- |
FK Atyrau |
2:0 (0:0)
|
|
|
20:30 |
Olympiakos |
- |
KS Besa |
6:1 (0:0)
|
|
|
20:45 |
Borac Banja Luka |
- |
FC Lausanne-Sport |
1:1 (0:0)
|
|
|
20:45 |
Sporting Fingal |
- |
CS Marítimo |
2:3 (0:1)
|
|
|
20:45 |
HNK Cibalia |
- |
Cliftonville FC |
0:0 (0:0)
|
|
|
21:00 |
FK Budućnost Podgorica |
- |
FK Baku |
1:2 (0:2)
|
|
|
21:15 |
Breiðablik |
- |
Motherwell FC |
0:1 (0:1)
|
|
23.07.2010 |
18:30 |
UE Sant Julià |
- |
MyPa-47 |
0:5 (0:2)
|
|
3e Ronde |
27.07.2010 |
18:00 |
CSKA Sofia |
- |
Cliftonville FC |
3:0 (1:0)
|
|
29.07.2010 |
14:00 |
Sibir Novosibirsk |
- |
Apollon Limassol |
1:0 (0:0)
|
|
|
17:30 |
Spartak Zlatibor Voda |
- |
Dnipro Dnipropetrovsk |
2:1 (1:1)
|
|
|
18:00 |
Dnepr Mogilev |
- |
Baník Ostrava |
1:0 (0:0)
|
|
|
18:00 |
PFC Beroe |
- |
Rapid Wien |
1:1 (0:1)
|
|
|
18:00 |
MyPa-47 |
- |
FC Timişoara |
1:2 (0:1)
|
|
|
18:00 |
Inter Turku |
- |
KRC Genk |
1:5 (0:2)
|
|
|
18:00 |
Ruch Chorzów |
- |
Austria Wien |
1:3 (1:2)
|
|
|
18:15 |
Karpaty Lviv |
- |
FC Zestafoni |
1:0 (1:0)
|
|
|
18:30 |
IF Elfsborg |
- |
FK Teteks |
5:0 (1:0)
|
|
|
18:30 |
Molde FK |
- |
VfB Stuttgart |
2:3 (0:1)
|
|
|
18:45 |
FC Utrecht |
- |
FC Luzern |
1:0 (1:0)
|
|
|
19:00 |
Odense BK |
- |
Zrinjski Mostar |
5:3 (4:1)
|
|
|
19:00 |
Randers FC |
- |
FC Lausanne-Sport |
2:3 (1:1)
|
|
|
19:00 |
Aalesunds FK |
- |
Motherwell FC |
1:1 (0:0)
|
|
|
19:00 |
APOEL Nicosia |
- |
FK Baumit Jablonec |
1:0 (0:0)
|
|
|
19:30 |
Kalmar FF |
- |
Levski Sofia |
1:1 (0:1)
|
|
|
19:45 |
Maccabi Haifa |
- |
Dinamo Minsk |
1:0 (1:0)
|
|
|
20:00 |
Wisła Kraków |
- |
Qarabağ FK |
0:1 (0:0)
|
|
|
20:00 |
Cercle Brugge |
- |
Anorthosis Famagusta |
1:0 (0:0)
|
|
|
20:00 |
Dinamo Boekarest |
- |
Hajduk Split |
3:1 (2:0)
|
|
|
20:00 |
Galatasaray |
- |
OFK Beograd |
2:2 (1:0)
|
|
|
20:30 |
FC Nordsjælland |
- |
Sporting CP |
0:1 (0:1)
|
|
|
20:30 |
NK Maribor |
- |
Hibernian FC |
3:0 (1:0)
|
|
|
20:30 |
Rode Ster Belgrado |
- |
Slovan Bratislava |
1:2 (0:1)
|
|
|
20:30 |
Viktoria Plzeň |
- |
Beşiktaş |
1:1 (1:1)
|
|
|
20:30 |
Olympiakos |
- |
Maccabi Tel Aviv |
2:1 (0:1)
|
|
|
20:30 |
Sturm Graz |
- |
Dinamo Tbilisi |
2:0 (0:0)
|
|
|
20:30 |
Győri ETO FC |
- |
Montpellier HSC |
0:1 (0:1)
|
|
|
20:45 |
FK Rabotnički |
- |
Liverpool FC |
0:2 (0:1)
|
|
|
20:45 |
CS Marítimo |
- |
Bangor City |
8:2 (2:0)
|
|
|
20:45 |
Shamrock Rovers |
- |
Juventus |
0:2 (0:1)
|
|
|
20:45 |
AZ Alkmaar |
- |
IFK Göteborg |
2:0 (0:0)
|
|
|
20:45 |
Jagiellonia Białystok |
- |
Aris Saloniki |
1:2 (1:2)
|
|
|
21:00 |
FK Budućnost Podgorica |
- |
Brøndby IF |
1:2 (0:0)
|
|
03.08.2010 |
18:00 |
Rapid Wien |
- |
PFC Beroe |
3:0 (1:0)
|
|
05.08.2010 |
17:00 |
FK Teteks |
- |
IF Elfsborg |
1:2 (1:1)
|
|
|
17:00 |
OFK Beograd |
- |
Galatasaray |
1:5 (1:2)
|
|
|
18:00 |
Baník Ostrava |
- |
Dnepr Mogilev |
1:2 (1:1)
|
|
|
18:00 |
FC Zestafoni |
- |
Karpaty Lviv |
0:1 (0:0)
|
|
|
18:00 |
Qarabağ FK |
- |
Wisła Kraków |
3:2 (3:0)
|
|
|
18:00 |
Dinamo Minsk |
- |
Maccabi Haifa |
3:1 (1:1)
|
|
|
18:30 |
Dinamo Tbilisi |
- |
Sturm Graz |
1:1 (1:1)
|
|
|
19:00 |
Anorthosis Famagusta |
- |
Cercle Brugge |
3:1 (1:0)
|
|
|
19:00 |
Apollon Limassol |
- |
Sibir Novosibirsk |
2:1 (1:0)
|
|
|
19:00 |
IFK Göteborg |
- |
AZ Alkmaar |
1:0 (0:0)
|
|
|
19:00 |
Dnipro Dnipropetrovsk |
- |
Spartak Zlatibor Voda |
2:0 (1:0)
|
|
|
19:30 |
FC Timişoara |
- |
MyPa-47 |
3:3 (0:3)
|
|
|
19:30 |
Brøndby IF |
- |
FK Budućnost Podgorica |
1:0 (1:0)
|
|
|
19:30 |
FC Lausanne-Sport |
- |
Randers FC |
1:1 (0:0)
|
|
|
19:45 |
FC Luzern |
- |
FC Utrecht |
1:3 (0:3)
|
|
|
19:45 |
Levski Sofia |
- |
Kalmar FF |
5:2 (2:0)
|
|
|
19:45 |
Aris Saloniki |
- |
Jagiellonia Białystok |
2:2 (1:1)
|
|
|
20:00 |
KRC Genk |
- |
Inter Turku |
3:2 (1:1)
|
|
|
20:00 |
Beşiktaş |
- |
Viktoria Plzeň |
3:0 (1:0)
|
|
|
20:00 |
Maccabi Tel Aviv |
- |
Olympiakos |
1:0 (1:0)
|
|
|
20:00 |
FK Baumit Jablonec |
- |
APOEL Nicosia |
1:3 (1:3)
|
|
|
20:30 |
Bangor City |
- |
CS Marítimo |
1:2 (1:0)
|
|
|
20:30 |
Slovan Bratislava |
- |
Rode Ster Belgrado |
1:1 (1:0)
|
|
|
20:30 |
Austria Wien |
- |
Ruch Chorzów |
3:0 (3:0)
|
|
|
20:30 |
VfB Stuttgart |
- |
Molde FK |
2:2 (0:1)
|
|
|
20:30 |
Hajduk Split |
- |
Dinamo Boekarest |
3:0 (3:0)
|
|
|
20:45 |
Liverpool FC |
- |
FK Rabotnički |
2:0 (2:0)
|
|
|
20:45 |
Cliftonville FC |
- |
CSKA Sofia |
1:2 (1:0)
|
|
|
20:45 |
Juventus |
- |
Shamrock Rovers |
1:0 (0:0)
|
|
|
20:45 |
Hibernian FC |
- |
NK Maribor |
2:3 (0:1)
|
|
|
20:45 |
Montpellier HSC |
- |
Győri ETO FC |
3:4 (0:1, 0:1, 0:1) d.p.
|
|
|
20:45 |
Motherwell FC |
- |
Aalesunds FK |
3:0 (2:0)
|
|
|
21:15 |
Zrinjski Mostar |
- |
Odense BK |
0:0 (0:0)
|
|
|
21:30 |
Sporting CP |
- |
FC Nordsjælland |
2:1 (1:0)
|
|
Play-Offs |
17.08.2010 |
18:00 |
Aris Saloniki |
- |
Austria Wien |
1:0 (0:0)
|
|
|
18:00 |
Beşiktaş |
- |
HJK Helsinki |
2:0 (1:0)
|
|
19.08.2010 |
14:00 |
Sibir Novosibirsk |
- |
PSV |
1:0 (0:0)
|
|
|
18:00 |
BATE Borisov |
- |
CS Marítimo |
3:0 (0:0)
|
|
|
18:30 |
Paris Saint-Germain |
- |
Maccabi Tel Aviv |
2:0 (1:0)
|
|
|
18:30 |
Bayer Leverkusen |
- |
Tavriya Simferopol (1958-2014) |
3:0 (1:0)
|
|
|
18:30 |
CSKA Moskou |
- |
Anorthosis Famagusta |
4:0 (2:0)
|
|
|
18:45 |
Rapid Wien |
- |
Aston Villa |
1:1 (1:1)
|
|
|
18:45 |
Slovan Bratislava |
- |
VfB Stuttgart |
0:1 (0:0)
|
|
|
19:00 |
Debreceni VSC |
- |
PFC Litex Lovech |
2:0 (2:0)
|
|
|
19:00 |
Omonia Nikosia |
- |
Metalist Kharkiv |
0:1 (0:1)
|
|
|
19:00 |
FC Vaslui |
- |
Lille OSC |
0:0 (0:0)
|
|
|
19:00 |
AIK Solna |
- |
Levski Sofia |
0:0 (0:0)
|
|
|
19:00 |
Dnipro Dnipropetrovsk |
- |
Lech Poznań |
0:1 (0:1)
|
|
|
19:05 |
Odense BK |
- |
Motherwell FC |
2:1 (1:0)
|
|
|
19:15 |
Feyenoord |
- |
KAA Gent |
1:0 (0:0)
|
|
|
19:45 |
FC Steaua Bucureşti |
- |
Grasshopper Club Zürich |
1:0 (0:0)
|
|
|
20:00 |
Galatasaray |
- |
Karpaty Lviv |
2:2 (0:2)
|
|
|
20:30 |
Hajduk Split |
- |
FC Unirea |
4:1 (1:1)
|
|
|
20:30 |
KRC Genk |
- |
FC Porto |
0:3 (0:1)
|
|
|
20:30 |
US Palermo |
- |
NK Maribor |
3:0 (2:0)
|
|
|
20:30 |
Club Brugge KV |
- |
Dinamo Minsk |
2:1 (0:1)
|
|
|
20:30 |
CSKA Sofia |
- |
The New Saints |
3:0 (0:0)
|
|
|
20:30 |
FC Lausanne-Sport |
- |
Lokomotiv Moskou |
1:1 (1:0)
|
|
|
20:30 |
PAOK Saloniki |
- |
Fenerbahçe |
1:0 (1:0)
|
|
|
20:45 |
Liverpool FC |
- |
Trabzonspor |
1:0 (1:0)
|
|
|
20:45 |
Celtic FC |
- |
FC Utrecht |
2:0 (2:0)
|
|
|
21:00 |
SSC Napoli |
- |
IF Elfsborg |
1:0 (1:0)
|
|
|
21:00 |
Getafe CF |
- |
APOEL Nicosia |
1:0 (1:0)
|
|
|
21:00 |
Dundee United |
- |
AEK Athene |
0:1 (0:1)
|
|
|
21:00 |
AZ Alkmaar |
- |
FK Aktobe |
2:0 (2:0)
|
|
|
21:00 |
Győri ETO FC |
- |
Dinamo Zagreb |
0:2 (0:2)
|
|
|
21:00 |
FC Timişoara |
- |
Manchester City |
0:1 (0:0)
|
|
|
21:05 |
Borussia Dortmund |
- |
Qarabağ FK |
4:0 (4:0)
|
|
|
21:05 |
Sturm Graz |
- |
Juventus |
1:2 (0:1)
|
|
|
21:30 |
Sporting CP |
- |
Brøndby IF |
0:2 (0:1)
|
|
|
22:00 |
Villarreal CF |
- |
Dnepr Mogilev |
5:0 (4:0)
|
|
24.08.2010 |
18:00 |
Anorthosis Famagusta |
- |
CSKA Moskou |
1:2 (0:0)
|
|
26.08.2010 |
18:00 |
Dinamo Minsk |
- |
Club Brugge KV |
2:3 (0:3)
|
|
|
18:00 |
Qarabağ FK |
- |
Borussia Dortmund |
0:1 (0:0)
|
|
|
18:00 |
FK Aktobe |
- |
AZ Alkmaar |
2:1 (0:1)
|
|
|
18:00 |
CS Marítimo |
- |
BATE Borisov |
1:2 (0:0)
|
|
|
18:00 |
Lokomotiv Moskou |
- |
FC Lausanne-Sport |
3:4 (0:1, 1:1, 1:1) d.p.
|
|
|
18:00 |
Dnepr Mogilev |
- |
Villarreal CF |
1:2 (1:1)
|
|
|
18:45 |
HJK Helsinki |
- |
Beşiktaş |
0:4 (0:1)
|
|
|
19:00 |
Austria Wien |
- |
Aris Saloniki |
1:1 (0:1)
|
|
|
19:00 |
Metalist Kharkiv |
- |
Omonia Nikosia |
2:2 (0:0)
|
|
|
19:00 |
Brøndby IF |
- |
Sporting CP |
0:3 (0:1)
|
|
|
19:00 |
APOEL Nicosia |
- |
Getafe CF |
1:1 (1:0, 1:0) n.v.
|
|
|
19:30 |
FC Unirea |
- |
Hajduk Split |
1:1 (1:0)
|
|
|
19:30 |
PFC Litex Lovech |
- |
Debreceni VSC |
1:2 (0:0)
|
|
|
19:30 |
Grasshopper Club Zürich |
- |
FC Steaua Bucureşti |
3:4 (0:0, 1:0, 1:0) d.p.
|
|
|
19:30 |
Trabzonspor |
- |
Liverpool FC |
1:2 (1:0)
|
|
|
19:30 |
Levski Sofia |
- |
AIK Solna |
2:1 (0:1)
|
|
|
19:30 |
PSV |
- |
Sibir Novosibirsk |
5:0 (1:0)
|
|
|
20:00 |
Maccabi Tel Aviv |
- |
Paris Saint-Germain |
4:3 (0:1)
|
|
|
20:00 |
Tavriya Simferopol (1958-2014) |
- |
Bayer Leverkusen |
1:3 (1:0)
|
|
|
20:00 |
KAA Gent |
- |
Feyenoord |
2:0 (1:0)
|
|
|
20:00 |
AEK Athene |
- |
Dundee United |
1:1 (1:0)
|
|
|
20:00 |
VfB Stuttgart |
- |
Slovan Bratislava |
2:2 (0:1)
|
|
|
20:15 |
Lech Poznań |
- |
Dnipro Dnipropetrovsk |
0:0 (0:0)
|
|
|
20:30 |
FC Utrecht |
- |
Celtic FC |
4:0 (2:0)
|
|
|
20:35 |
The New Saints |
- |
CSKA Sofia |
2:2 (1:1)
|
|
|
20:45 |
Karpaty Lviv |
- |
Galatasaray |
1:1 (0:0)
|
|
|
20:45 |
NK Maribor |
- |
US Palermo |
3:2 (1:0)
|
|
|
20:45 |
Lille OSC |
- |
FC Vaslui |
2:0 (0:0)
|
|
|
20:45 |
IF Elfsborg |
- |
SSC Napoli |
0:2 (0:2)
|
|
|
20:45 |
Juventus |
- |
Sturm Graz |
1:0 (0:0)
|
|
|
20:45 |
Aston Villa |
- |
Rapid Wien |
2:3 (1:0)
|
|
|
20:45 |
Motherwell FC |
- |
Odense BK |
0:1 (0:1)
|
|
|
20:45 |
Fenerbahçe |
- |
PAOK Saloniki |
1:1 (0:0, 1:0) n.v.
|
|
|
20:45 |
Manchester City |
- |
FC Timişoara |
2:0 (1:0)
|
|
|
21:15 |
Dinamo Zagreb |
- |
Győri ETO FC |
2:1 (1:1)
|
|
|
21:30 |
FC Porto |
- |
KRC Genk |
4:2 (1:1)
|
|