Schotland » League Cup 2020/2021 » Programma
Groep A |
06.10.2020 |
20:45 |
East Fife FC |
- |
Cowdenbeath FC |
2:0 (0:0)
|
|
|
20:45 |
Heart of Midlothian |
- |
Inverness CT |
1:0 (0:0)
|
|
10.10.2020 |
16:00 |
Cowdenbeath FC |
- |
Heart of Midlothian |
0:1 (0:0)
|
|
|
16:00 |
Raith Rovers |
- |
East Fife FC |
2:1 (1:1)
|
|
13.10.2020 |
19:30 |
Inverness CT |
- |
Cowdenbeath FC |
4:2 (0:0, 0:0) d.p.
|
|
|
20:45 |
Heart of Midlothian |
- |
Raith Rovers |
3:1 (2:0)
|
|
10.11.2020 |
20:45 |
East Fife FC |
- |
Heart of Midlothian |
2:3 (1:2)
|
|
|
20:45 |
Raith Rovers |
- |
Inverness CT |
3:2 (1:1, 3:3) d.p.
|
|
14.11.2020 |
16:00 |
Cowdenbeath FC |
- |
Raith Rovers |
0:1 (0:1)
|
|
|
16:00 |
Inverness CT |
- |
East Fife FC |
1:0 (0:0)
|
|
Groep B |
06.10.2020 |
20:45 |
Dundee FC |
- |
Forfar Athletic |
3:0 Toeg.
|
|
07.10.2020 |
20:45 |
Hibernian FC |
- |
Brora Rangers FC |
3:1 (2:0)
|
|
10.10.2020 |
13:30 |
Cove Rangers |
- |
Hibernian FC |
1:2 (1:0)
|
|
|
16:00 |
Brora Rangers FC |
- |
Dundee FC |
0:2 (0:2)
|
|
13.10.2020 |
20:45 |
Brora Rangers FC |
- |
Cove Rangers |
5:6 (1:2, 2:2) d.p.
|
|
|
20:45 |
Forfar Athletic |
- |
Hibernian FC |
0:1 (0:0)
|
|
10.11.2020 |
20:45 |
Dundee FC |
- |
Cove Rangers |
3:0 (1:0)
|
|
|
20:45 |
Forfar Athletic |
- |
Brora Rangers FC |
4:3 (1:1, 3:3) d.p.
|
|
14.11.2020 |
16:00 |
Cove Rangers |
- |
Forfar Athletic |
1:0 (0:0)
|
|
15.11.2020 |
17:30 |
Hibernian FC |
- |
Dundee FC |
4:1 (1:0)
|
|
Groep C |
07.10.2020 |
20:45 |
Kelty Hearts |
- |
St. Johnstone FC |
1:2 (0:1)
|
|
|
20:45 |
Brechin City FC |
- |
Dundee United |
2:6 (0:3)
|
|
10.10.2020 |
16:00 |
Dundee United |
- |
Peterhead FC |
0:1 (0:0)
|
|
|
16:00 |
St. Johnstone FC |
- |
Brechin City FC |
7:0 (2:0)
|
|
13.10.2020 |
20:45 |
Dundee United |
- |
Kelty Hearts |
1:0 (1:0)
|
|
|
20:45 |
Peterhead FC |
- |
Brechin City FC |
3:1 (3:0)
|
|
10.11.2020 |
20:45 |
Kelty Hearts |
- |
Peterhead FC |
3:5 (0:0, 1:1) d.p.
|
|
|
20:45 |
St. Johnstone FC |
- |
Dundee United |
3:4 (0:0, 0:0) d.p.
|
|
14.11.2020 |
16:00 |
Brechin City FC |
- |
Kelty Hearts |
0:2 (0:0)
|
|
|
16:00 |
Peterhead FC |
- |
St. Johnstone FC |
1:3 (0:0)
|
|
Groep D |
06.10.2020 |
20:45 |
Stirling Albion FC |
- |
Arbroath FC |
1:2 (0:2)
|
|
07.10.2020 |
20:45 |
Montrose FC |
- |
Ross County FC |
4:5 (0:2, 3:3) d.p.
|
|
10.10.2020 |
16:00 |
Arbroath FC |
- |
Montrose FC |
3:1 (2:1)
|
|
|
16:00 |
Elgin City |
- |
Stirling Albion FC |
2:0 (0:0)
|
|
13.10.2020 |
20:45 |
Montrose FC |
- |
Elgin City |
0:2 (0:2)
|
|
|
20:45 |
Ross County FC |
- |
Arbroath FC |
2:1 (0:0)
|
|
10.11.2020 |
20:45 |
Elgin City |
- |
Ross County FC |
1:4 (0:2)
|
|
|
20:45 |
Stirling Albion FC |
- |
Montrose FC |
2:1 (2:1)
|
|
14.11.2020 |
16:00 |
Arbroath FC |
- |
Elgin City |
3:0 (2:0)
|
|
|
16:00 |
Ross County FC |
- |
Stirling Albion FC |
3:0 (1:0)
|
|
Groep E |
06.10.2020 |
20:45 |
Dumbarton FC |
- |
Dunfermline Athletic |
0:1 (0:1)
|
|
|
20:45 |
Falkirk FC |
- |
Kilmarnock FC |
3:0 Toeg.
|
|
09.10.2020 |
20:45 |
Dunfermline Athletic |
- |
Falkirk FC |
2:0 (0:0)
|
|
10.10.2020 |
16:00 |
Clyde FC |
- |
Dumbarton FC |
3:2 (3:1)
|
|
13.10.2020 |
20:45 |
Falkirk FC |
- |
Clyde FC |
2:1 (1:1)
|
|
|
20:45 |
Kilmarnock FC |
- |
Dunfermline Athletic |
0:3 (0:0)
|
|
10.11.2020 |
20:45 |
Clyde FC |
- |
Kilmarnock FC |
0:2 (0:1)
|
|
|
20:45 |
Dumbarton FC |
- |
Falkirk FC |
0:4 (0:1)
|
|
14.11.2020 |
16:00 |
Dunfermline Athletic |
- |
Clyde FC |
3:2 (0:1)
|
|
|
16:00 |
Kilmarnock FC |
- |
Dumbarton FC |
2:0 (2:0)
|
|
Groep F |
06.10.2020 |
20:45 |
Albion Rovers |
- |
Ayr United |
2:5 (2:3)
|
|
|
20:45 |
Annan Athletic |
- |
Hamilton Academical |
3:1 (3:0)
|
|
10.10.2020 |
16:00 |
Annan Athletic |
- |
Stranraer FC |
4:5 (0:1, 1:1) d.p.
|
|
|
16:00 |
Hamilton Academical |
- |
Ayr United |
2:1 (2:0)
|
|
13.10.2020 |
20:30 |
Stranraer FC |
- |
Albion Rovers |
14:15 (1:2, 2:2) d.p.
|
|
|
20:45 |
Ayr United |
- |
Annan Athletic |
1:0 (1:0)
|
|
10.11.2020 |
20:45 |
Albion Rovers |
- |
Annan Athletic |
1:5 (0:4)
|
|
11.11.2020 |
20:30 |
Stranraer FC |
- |
Hamilton Academical |
2:1 (1:0)
|
|
14.11.2020 |
16:00 |
Ayr United |
- |
Stranraer FC |
6:5 (0:1, 1:1) d.p.
|
|
|
16:00 |
Hamilton Academical |
- |
Albion Rovers |
3:0 Toeg. |
|
Groep G |
06.10.2020 |
20:45 |
Greenock Morton FC |
- |
Queen Of The South |
2:4 (1:0, 2:2) d.p.
|
|
07.10.2020 |
20:45 |
St. Mirren FC |
- |
Partick Thistle |
4:1 (1:0)
|
|
10.10.2020 |
16:00 |
Partick Thistle |
- |
Queen's Park FC |
2:0 (0:0)
|
|
|
16:00 |
Queen Of The South |
- |
St. Mirren FC |
2:4 (2:0, 2:2) d.p.
|
|
13.10.2020 |
20:45 |
Greenock Morton FC |
- |
Queen's Park FC |
1:0 (0:0)
|
|
|
20:45 |
Queen Of The South |
- |
Partick Thistle |
2:3 (0:0, 0:0, 0:0) d.p.
|
|
10.11.2020 |
20:45 |
Queen's Park FC |
- |
Queen Of The South |
1:3 (1:2)
|
|
11.11.2020 |
20:45 |
St. Mirren FC |
- |
Greenock Morton FC |
6:5 (1:0, 1:1) d.p.
|
|
14.11.2020 |
16:00 |
Partick Thistle |
- |
Greenock Morton FC |
4:2 (0:0, 0:0) d.p.
|
|
|
16:00 |
Queen's Park FC |
- |
St. Mirren FC |
0:1 (0:0)
|
|
Groep H |
06.10.2020 |
20:45 |
Edinburgh City FC |
- |
Livingston FC |
1:5 (0:3)
|
|
07.10.2020 |
20:45 |
Airdrieonians FC |
- |
Alloa Athletic |
0:2 (0:1)
|
|
10.10.2020 |
16:00 |
Edinburgh City FC |
- |
Stenhousemuir FC |
2:4 (1:1, 2:2) d.p.
|
|
|
16:00 |
Livingston FC |
- |
Alloa Athletic |
2:1 (0:1)
|
|
13.10.2020 |
20:30 |
Stenhousemuir FC |
- |
Airdrieonians FC |
0:2 (0:0)
|
|
|
20:45 |
Alloa Athletic |
- |
Edinburgh City FC |
2:1 (1:0)
|
|
10.11.2020 |
20:30 |
Stenhousemuir FC |
- |
Livingston FC |
0:4 (0:3)
|
|
11.11.2020 |
20:45 |
Airdrieonians FC |
- |
Edinburgh City FC |
0:1 (0:1)
|
|
14.11.2020 |
16:00 |
Alloa Athletic |
- |
Stenhousemuir FC |
4:2 (0:2)
|
|
|
16:00 |
Livingston FC |
- |
Airdrieonians FC |
4:1 (0:0)
|
|
Achtste finale |
28.11.2020 |
16:00 |
Livingston FC |
- |
Ayr United |
4:0 (4:0)
|
|
|
16:00 |
Hibernian FC |
- |
Dundee FC |
1:0 (1:0)
|
|
|
16:00 |
Arbroath FC |
- |
Dunfermline Athletic |
1:3 (0:2)
|
|
|
16:00 |
Motherwell FC |
- |
St. Johnstone FC |
1:2 (0:0)
|
|
|
16:00 |
Alloa Athletic |
- |
Heart of Midlothian |
1:0 (0:0, 0:0) n.v.
|
|
|
18:15 |
St. Mirren FC |
- |
Aberdeen FC |
2:1 (1:1)
|
|
29.11.2020 |
15:00 |
Celtic FC |
- |
Ross County FC |
0:2 (0:1)
|
|
|
18:00 |
Falkirk FC |
- |
Rangers FC |
0:4 (0:3)
|
|
Kwartfinale |
15.12.2020 |
20:45 |
Dunfermline Athletic |
- |
St. Johnstone FC |
3:4 (0:0, 0:0, 1:1) d.p.
|
|
|
21:00 |
Alloa Athletic |
- |
Hibernian FC |
1:2 (1:0)
|
|
16.12.2020 |
20:45 |
Livingston FC |
- |
Ross County FC |
2:0 (2:0)
|
|
|
21:00 |
St. Mirren FC |
- |
Rangers FC |
3:2 (1:1)
|
|
Halve Finale |
23.01.2021 |
18:30 |
St. Johnstone FC |
- |
Hibernian FC |
3:0 (1:0)
|
|
24.01.2021 |
17:00 |
Livingston FC |
- |
St. Mirren FC |
1:0 (1:0)
|
|
Finale |
28.02.2021 |
15:00 |
Livingston FC |
- |
St. Johnstone FC |
0:1 (0:1)
|
|